مرجع سراسری گردآوری متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری

مقاوم سازی روش خطی سازی با فیدبک

مقاوم سازی روش خطی سازی با فیدبک

• پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته مهندسی کنترل با عنوان: مقاوم سازی روش خطی سازی با فیدبک  

• دانشگاه علم و صنعت ایران  

• استاد راهنما: دکتر محمد رضا جاهد مطلق ، دکتر حسین بلندی  

• پژوهشگر: سیدرضا بنی رضی مطلق  

• بهار 1377  

• فرمت فایل: PDF و شامل 141 صفحه

 

چکیــــده:

این پایان‌نامه به مبانی، مزایا، معایب، راه‌های توسعه و بهبود روش خطی‌سازی با فیدبک در کنترل سیستم‌های غیرخطی می‌پردازد. اگرچه خطی‌سازی با فیدبک روشی جذاب و قانونمند را برای کنترل سیستم‌های غیرخطی ارایه می‌دهد، اما در عرصه عمل از دو محدودیت اساسی رنج می‌برد. محدودیت اول ناشی از لزوم داشتن مدلی کاملا دقیق از سیستم است، تا حذف ترم‌های غیرخطی با دقتی کامل صورت گیرد. محدودیت دوم از آنجا ناشی می‌شود که بکارگیری این روش به ارضای شرایطی همچون اینولتیو بودن، وجود درجه نسبی مشخص و مینیمم فاز بودن وابسته است.

در اینجا ابتدا نگاهی اجمالی به روش خطی‌سازی با فیدبک خواهیم داشت. متعاقب آن به بررسی برخی روش‌های خطی‌سازی تطبیقی و مقاوم با فیدبک خواهیم پرداخت. ثمره پایان‌نامه در این حوزه، ارایه الگوی تطبیقی - مقاومی در تلفیق با روش خطی‌سازی با فیدبک، برای سیستم‌های غیرخطی چند ورودی - چند خروجی است که سعی دارد حتی‌الامکان، بهره‌مند از مزایا و عاری از نقایص هر دو الگو باشد. امکان کاهش حجم محاسبات و مقاومت در برابر اغتشاشات ، برتری‌های این روش در مقایسه با یک روش صرفا تطبیقی است. همچنین عدم نیاز به آگاهی اولیه در مورد نامعینی‌های سیستم و اجتناب از تجویز سیگنال‌های کنترل بیش از حد شدید را می‌توان از ویژگی‌های این روش، نسبت به یک روش صرفا مقاوم دانست.

در ادامه به بررسی روشی برای خطی‌سازی تقریبی سیستم‌های غیرخطی می‌پردازیم. در این حوزه با تلفیق حوزه با تلفیق الگوهای تطبیقی و مقاوم با مفاهیم خطی سازی تقریبی، به روش‌های خطی‌سازی تقریبی تطبیقی و خطی‌سازی تقریبی مقاوم با فیدبک دست خواهیم یافت. این روش‌ها برای سیستم‌هایی ارایه می‌شود که درجه نسبی مشخصی نداشته، بطور ضعیف غیرمینیمم فاز بوده و خطی‌پذیر با فیدبک نمی‌باشند، و از اینرو به بخش وسیعی از سیستم‌های غیرخطی قابل اعمال خواهند بود.

______________________________

** توجه: خواهشمندیم در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی در سایت مشکل خود را گزارش دهید. **

** توجه: در صورت مشکل در باز شدن فایل PDF ، نام فایل را به انگلیسی Rename کنید. **

** درخواست پایان نامه:

با ارسال عنوان پایان نامه درخواستی خود به ایمیل civil.sellfile.ir@gmail.com پس از قرار گرفتن پایان نامه در سایت به راحتی اقدام به خرید و دریافت پایان نامه مورد نظر خود نمایید. **


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
1_164334_4323.zip3.1 MB