مرجع سراسری گردآوری متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری

طراحی و ساخت بتن پلیمری سبک و کاربرد آن در قطعات پیش ساخته و نماهای ساختمانی

طراحی و ساخت بتن پلیمری سبک و کاربرد آن در قطعات پیش ساخته و نماهای ساختمانی

• پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گرایش مهندسی پلیمر با عنوان: طراحی و ساخت بتن پلیمری سبک و کاربرد آن در قطعات پیش ساخته و نماهای ساختمانی  

• دانشگاه تربیت مدرس  

• استاد راهنما: دکتر مهرداد کوکبی  

• پژوهشگر: علی نیک پی  

• زمستان 1378  

• فرمت فایل: PDF و شامل 182 صفحه

 

چکیــــده:

پیشرفت صنایع ساختمانی با تحقیقات و گسترش مداوم و پیوسته طراحی مواد جدید و اصلاح یافته مانند مواد پلیمری و به کارگیری آن در ساختن سازه‌های گوناگون همراه بوده است، به طوری که امروزه 25 تا 30 درصد کل حجم پلیمرهای تولید شده، در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک کاربرد جدید و موفق از این مواد، ساخت بتن‌های پلیمری سبک است. این مواد، مخلوطی از حدود 80 تا 90 درصد مصالح سنگی سبک و پرکننده‌های معدنی در 10 تا 20 درصد حامل پلیمری هستند. بتن‌های پلیمری سبک نسبت به بتن‌های معمولی و بتن‌های معمولی سبک، دارای خواص برتر و مزایای فراوانی هستند به طوریکه علی رغم قیمت بالاتر آنها نسبت به بتن‌های سیمانی، مورد استقبال روزافزون در صنایع مختلف به ویژه صنایع ساختمانی قرار گرفته‌اند.

سنگهای طبیعی که اغلب به عنوان نمای خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شوند دارای معایبی از قبیل چگالی بالا، تخریب در اثر عوامل جوی و مواد شیمیایی، جذب آب و نفوذپذیری بالا، عدم امکان تهیه در ضخامت‌های کم به علت شکنندگی و مشکلات حمل و نقل و عایق نبودن صوتی و حرارتی هستند.

بتنهای پلیمری به ویژه بتن‌های پلیمری سبک به دلیل چگالی پایین، خواص فیزیک و مکانیکی بالا و امکان طرح‌های تزئینی متنوع، رفته رفته جایگزین مناسبی برای سنگ‌های تزئینی و نماهای خارجی(بتن، مرمر، گرانیت، انیکس و ...) شده‌اند.

در این تحقیق پس از انتخاب مواد و تعیین ترکیب بندی بهینه و روش فرآورش مناسب با استفاده از تجهیزات متداول در تهیه بتن معمولی، سنگ‌نمای مصنوعی سبکی با خواص فیزیکی و مکانیکی بسیار بالاتر از بتن‌های معمولی سبک و بتن‌های معمولی، تهیه شد که معایب سنگ‌های طبیعی مورد استفاده در نما را برطرف می‌سازد. اهم این خواص عبارت است از:

چگالی 1.3 گرم بر سانتیمتر مکعب، استحکام فشاری 65.7 مگاپاسکال (5 برابر بتن سبک و 2 برابر بتن معمولی)، استحکام خمشی 15.2 مگاپاسکال (6 برابر بتن سبک و 3 برابر بتن معمولی)، استحکام کششی غیر مستقیم 8.3 مگاپاسکال (5 برابر بتن سبک و 2.5 برابر بتن معمولی)، درصد جذب آب 0.19 (یک شصتم بتن سبک و یک سی‌ام بتن معمولی)، قدرت چسبندگی بیش از 22.9 مگاپاسگال بر روی بتن سیمانی، مقاومت به ضربه 4.1j ، سازگاری حرارتی بسیار خوب ژل کت پس از طی 5 چرخه 48 ساعته در محدوده دمایی -30°C تا 70°C ، مقاومت بسیار عالی در برابر شرایط محیطی، شیمیایی و عملکردی، تنوع رنگی بسیار زیاد و قیمت نهایی کمتر از سنگ‌های نمای طبیعی.

______________________________

** توجه: خواهشمندیم در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی در سایت مشکل خود را گزارش دهید. **

** توجه: در صورت مشکل در باز شدن فایل PDF ، نام فایل را به انگلیسی Rename کنید. **

** درخواست پایان نامه:

با ارسال عنوان پایان نامه درخواستی خود به ایمیل civil.sellfile.ir@gmail.com پس از قرار گرفتن پایان نامه در سایت به راحتی اقدام به خرید و دریافت پایان نامه مورد نظر خود نمایید. **


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
9_165165_1625.zip4.3 MB