مرجع سراسری گردآوری متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری

علل تخریب سازه های فولادی در سیستم های حرارتی و بررسی پدیده خزش «مجتمع فولاد مبارکه»

علل تخریب سازه های فولادی در سیستم های حرارتی و بررسی پدیده خزش «مجتمع فولاد مبارکه»

• پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مواد گرایش خوردگی و حفاظت از فلزات با عنوان: علل تخریب سازه های فولادی در سیستم های حرارتی و بررسی پدیده خزش «مجتمع فولاد مبارکه»  

• دانشگاه تهران  

• استاد راهنما: دکتر محسن صارمی  

• پژوهشگر: کوروش شیروانی جوزدانی  

• سال انتشار: شهریور 1375  

• فرمت فایل: PDF و شامل 128 صفحه

 

چکیــــده:

سازه‌های فولادی خنک شونده با آب در سیستم‌های حرارتی در معرض عوامل تخریبی متعددی از جمله خوردگی، اکسیداسیون و شکست‌های ناشی از پدیده‌های خستگی و خزش قرار می‌گیرند. در این پژوهش نقش و عملکرد این پدیده‌ها در تخریب پانل‌های خنک شونده کوره قوس الکتریک و پایه‌های متحرک کوره پیشگرم تختال مورد بررسی قرار گرفته است. در رابطه با پایه‌های متحرک بیشتر روی پدیده خزش تمرکز شده است. آزمایش‌های خزش گسیختگی متعددی جهت آشکارسازی خزش اتفاق افتاده در آنها و نیز بررسی رفتار خزش فولادی که پایه‌ها از آن ساخته شده‌اند انجام گرفت.

بررسی‌های انجام شده نشان داد که مجموعه‌ای از عوامل یاد شده در تخریب این سازه‌ها موثر هستند. خوردگی معمولاً در شروع و تسریع آسیب‌ها نقش عمده‌ای دارد. خصوصاً در پانل‌های خنک شونده که آب گردشی خورنده‌ای در آنها جریان دارد، خوردگی همراه با خستگی حرارتی و خزش عوامل تخریب بودند. خستگی حرارتی توام با خوردگی ترک‌هایی در امتداد عمود بر طول لوله‌های پانل ایجاد کرده که نهایتاً بواسطه خزش ناگهانی و بهم پیوستن این ترک‌ها شکست ایجاد می‌گردد. لیکن در پایه‌های متحرک با توجه به نتایج آزمایش‌های انجام شده، خزش عامل اصلی تغییر شکل و شکست آنها بوده است. کاهش ازدیاد طول شکست نمونه‌های تهیه شده از پایه‌های کارکرده نسبت به پایه‌های نو می‌تواند حاکی از ایجاد خزش طی سرویس در آنها باشد. در هر دو مورد خوردگی موضعی لوله‌ها ایجاد حفره‌های کوچکی کرده و ترک‌های ریزی از آنها جوانه می‌زنند که رشد این ترک‌ها نهایتاً باعث شکست می‌شود.

______________________________

** توجه: خواهشمندیم در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی در سایت مشکل خود را گزارش دهید. **

** توجه: در صورت مشکل در باز شدن فایل PDF ، نام فایل را به انگلیسی Rename کنید. **

** درخواست پایان نامه:

با ارسال عنوان پایان نامه درخواستی خود به ایمیل civil.sellfile.ir@gmail.com پس از قرار گرفتن پایان نامه در سایت به راحتی اقدام به خرید و دریافت پایان نامه مورد نظر خود نمایید. **


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
19_167514_1012.zip3.3 MB