مرجع سراسری گردآوری متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری

بررسی و تحلیل تنشی اتصالات چسبی در سازه های کامپوزیتی

بررسی و تحلیل تنشی اتصالات چسبی در سازه های کامپوزیتی

• پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با عنوان: بررسی و تحلیل تنشی اتصالات چسبی در سازه های کامپوزیتی  

• دانشگاه شیراز  

• استاد راهنما: دکتر محمدحسن کدیور  

• پژوهشگر: احسان سلاحی  

• سال انتشار: آذر 1383  

• فرمت فایل: PDF و شامل 145 صفحه

 

 

 

چکیــــده:

در این پایان نامه یک مدل ریاضی جهت تحلیل اتصالات چسبی در سازه های کامپوزیتی ارائه شده است. قطعات مورد اتصال، لایه های ارتوتروپیکی می باشند که از تئوری کلاسیک لایه ها پیروی می نمایند و می توانند دارای چیدمانی متقارن و یا نامتقارن از الیاف ها باشند. لایه های چسب موادی همگن و ایزوتروپیک می باشند که به دو روش مدل سازی می شوند. در روش اول لایه های چسب به صورت فنرهای خطی گسترده و پیوسته "کششی/فشاری" و "برشی" مدل سازی می شوند. در روش دوم لایه های چسب به صورت فنرهای غیرخطی گسترده و پیوسته "کششی/فشاری" و "برشی" مدل سازی می شوند.

در این مدل سازی در داخل و خارج از ناحیه اتصال با نوشتن روابط مشخصه، روابط سینماتیکی و معادلات تعادل و ترکیب نمودن این معادلات با هم، برای هر یک از نواحی فوق یک دستگاه معادلات دیفرانسیل مرتبه اول بدست می آید. در داخل ناحیه اتصال، دستگاه معادلات دیفرانسیل در روش اول مدل سازی لایه های چسب خطی می باشد، که به صورت تحلیلی حل می شود و در روش دوم معادلات حاکم غیرخطی می باشند که به علت عدم وجود حل تحلیلی به صورت عددی حل می شوند. در هر دو حالت معادلات دیفرانسیل در خارج از ناحیه اتصال به صورت خطی می باشند.

در این پایان نامه اتصالات چسبی یک لبه، دو لبه، دو باند و یک پخ بررسی می شود. مثال هایی توسط این روش حل شده است و نتایج بدست آمده با نتایج حاصل از مدل سازی به روش اجزاء محدود توسط نرم افزار ANSYS مقایسه می گردد. قابل توجه می باشد که روش اجزاء محدود به علت یکی شدن گره های واقع در المان های مرزی در لایه چسب و قطعات مورد اتصال کامپوزیتی با خواص بسیار متفاوت دارای خطا می باشد.

در نهایت اثر عواملی مانند: ضخامت لایه چسب و قطعات مورد اتصال، چیدمان زاویه ای لایه ها در رفتار اتصال چسبی بررسی می گردد. مدل ارائه شده روشی مفید و سریع در تحلیل اتصالات چسبی می باشد که جواب های آن از دقت مناسبی جهت کارهای عملی برخوردار می باشد.

______________________________

** توجه: خواهشمندیم در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی در سایت مشکل خود را گزارش دهید. **

** توجه: در صورت مشکل در باز شدن فایل PDF ، نام فایل را به انگلیسی Rename کنید. **

** درخواست پایان نامه:

با ارسال عنوان پایان نامه درخواستی خود به ایمیل civil.sellfile.ir@gmail.com پس از قرار گرفتن پایان نامه در سایت به راحتی اقدام به خرید و دریافت پایان نامه مورد نظر خود نمایید. **


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
44_461875_1150.zip3.8 MB