مرجع سراسری گردآوری متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری

طراحی بهینه قاب های کشویی از نظر قابلیت بارپذیری کمانشی

طراحی بهینه قاب های کشویی از نظر قابلیت بارپذیری کمانشی

• پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی معدن با عنوان: طراحی بهینه قاب های کشویی از نظر قابلیت بارپذیری کمانشی  

• دانشگاه شهید باهنر کرمان  

• استاد راهنما: دکتر علی سینائی – دکتر مهدی افسری نژاد  

• پژوهشگر: غلامرضا سعیدی  

• سال انتشار: آذر 1379  

• فرمت فایل: PDF و شامل 84 صفحه

 

 

 

چکیــــده:

یک سیستم نگهداری علاوه بر تامین ایمنی، بایستی از نظر اقتصادی نیز مناسبترین نوع سیستم نگهداری باشد. بررسی‌های انجام گرفته در ارتباط با عدم پایداری قاب‌های کشویی که از مناسبترین سیستم‌های نگهداری در معادن می باشد نشان می‌دهد که کمانش ستون‌های قاب‌ها نقش مهمی در ناپدیداری این قاب‌ها و در نتیجه در خرابی تونل ها داشته است.

برای تحلیل کلاهک قاب از روش تعادل نیروهای اعمالی بر کلاهک و نیروهای ایجاد شده در کلاهک استفاده شده است. براساس این تحلیل تنش تحمل شده بوسیله کلاهک (تنش غشایی) بسیار بزرگتر از تنش اعمال شده بر آن (تنش خارجی) می باشد و همین امر باعث بالا بودن مقاومت آن می‌شود.

ستون‌های یک قاب، بیشتر در معرض کمانش قرار می‌گیرند. تا زمانی که بار روی آنها نسبتا کم است، افزایش بار فقط به کوتاه شدگی محوری قطعه منجر می شود ولی زمانی که بار به مقدار بحرانی معین برسد ستونها کمانش می‌کنند. برای تحلیل کمانش این اعضا از روش‌های تقریبی از جمله روش حساب تغییرات، روش ریلی - ریتز و روش اصلی بقای انرژی استفاده شده است. اساس این روش‌ها، بدست آوردن منحنی شکل ستون است که منجر به کمترین مقدار انرژی پتانسیل مقدار ایستا شود. در نتیجه، منحنی شکلی که برای ستون پیشنهاد شده است یک تابع چند جمله‌ای از درجه چهار می‌باشد. این شکل پیشنهادی در مقایسه با شکل متداول ستون دارای دو مزیت است: اولا در اثر اعمال نیرو بار بحرانی بیشتری را تحمل می‌کند. ثانیا با توجه به کوتاه بودن طول انحنا این ستون، از نظر مصرف مصالح مقرون به صرفه می‌باشد.

______________________________

** توجه: خواهشمندیم در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی در سایت مشکل خود را گزارش دهید. **

** توجه: در صورت مشکل در باز شدن فایل PDF ، نام فایل را به انگلیسی Rename کنید. **

** درخواست پایان نامه:

با ارسال عنوان پایان نامه درخواستی خود به ایمیل civil.sellfile.ir@gmail.com پس از قرار گرفتن پایان نامه در سایت به راحتی اقدام به خرید و دریافت پایان نامه مورد نظر خود نمایید. **


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
47_766362_4070.zip1.3 MB